ארון בגדים לילדים

כאשר בוחרים רהיטי ילדים, יש לא מעט דגשים אשר ראוי להתייחס אליהם. בפרט נכון הדבר כאשר בוחרים מיטות או ארונות. בסקירה שלהן נבקש להתייחס אל דגשים חשובים אליהם ירצה לשים לב כל מי שמחפש ארון בגדים לילדים. לצורך העניין נעזרנו בנציגי חברת עץ לדעת, המתמחה בפתרונות ריהוט מתקדמים, מגוון ארונות למבוגרים וכמובן – גם לילדים.

ארונות בוחרים לפי גילאים

כלל שחשוב שיהיה מול העיניים כאשר בוחרים ארון בגדים לילדים הינו גיל הילד. כאשר אנו משתמשים במונח "ילדים" חשוב שנדייק – האם אנו מתייחסים לילדים קטנים? פעוטות? האם הכוונה היא לילדים גדולים, אולי בני נוער? ההגדרה החשובה, לאילו גילאים מיועד הארון חיונית לא רק מבחינת עיצוב וסגנון. יש לכך גם השלכות נוספות.

אם רוכשים ארון בגדים לילדים קטנים, חשוב שבעתיים לוודא שזהו ארון בטיחותי. כדאי להעדיף דגם שאין בו קצוות חדים, שהמגירות אינן בנויות כך שהאצבעות הקטנות תיתפסנה בקלות. כדאי להעדיף ארונות עם פחות חלקי פרזול, שעשויים להפוך לבעיה בטיחותית. כאשר הארון מיועד לילדים גדולים יותר, יש הרבה יותר משמעות לסטייל, ליופי, לסגנון. אפשר בהחלט להתייעץ עם הילד עצמו – מה הוא רוצה, מה הוא מעדיף, אך תמיד יש לשים לב לאיכות. כדאי להימנע מארונות שצבועים בצבעים לא תקניים או שנעשה בהם שימוש בהדבקות בדבקים לא ידידותיים.

בוחרים נכון – חושבים קדימה

יש הורים שמחפשים ארון בגדים לילדים המתאים לצרכים הנוכחיים, בלי להקדיש מחשבה למה שיקרה בעוד שנה, שנתיים וכמובן גם לאחר מכן. ומה יקרה בעוד זמן מה? הילד גדל כמובן, אך את הארון הרי לא ניתן להגדיל. במידה ורוצים פתרון לאחסון הבגדים, פתרון טוב ואיכותי שיתאים למשך שנים ולא לעונה אחת או שתיים, אל תהססו לקחת ארון שנראה גדול מדי עבור הילד, במבט ראשון. זה בסדר גמור, הילדים גדלים במהירות מסחררת ובכלל – הרבה ילדים אוהבים להרגיש כמו גדולים ואין להם שום התנגדות "לארח" בחדרם ארון הגדול במידותיו.

אגב, כדאי לשים לב שבניגוד לחלוקה הברורה שהייתה קיימת בעבר – שהבדילה בין ארון לבנים לבין ארון לבנות, יש בנמצא כיום ארונות בעיצוב ניטרלי. עיצובים כאלה משתלבים נהדר בכל חדר ילדים ובדרך כלל – העיצוב שלהם מדבר לליבו של הילד למשך יותר שנים. כמובן, שאם יש העדפה אחרת, ניתן להזמין כל סגנון שרוצים, שהרי אין קושי ליצר ארון בהתאמה אישית.

ארון במידות הרצויות

יש עוד כמה דברים אליהם כדאי לשים לב כאשר בוחרים ארון בגדים לילדים. למשל, מידות של רוחב, עומק וגובה. ניתן בהחלט להזמין ארון במידות שמעל לסטנדרט. אלו ארונות יותר יקרים אבל הם יכולים להתאים טוב יותר לאילוצי מקום או כאשר מדובר בחדר גבוה במיוחד. כמו כן, ניתן לשקול רכישת רהיטים המיוצרים מעץ מלא – זהו עץ יותר איכותי, יותר עמיד ולדעת רבים וטובים – גם הרבה יותר יפה.